Saténové povlečení

Saténové povlečení

Saténová tkanina se liší podle účelu, na který se využije. K výrobě šatů, podšívkoviny nebo spodního prádla se využívají příze nekonečného vlákna, jedná se o polyester, polyamid, přírodního hedvábí, popřípadě viskóza. K výrobě ložního prádla se naopak používá takzvaný bavlněný satén. V rámci tkaní se používá atlasová vazba. Povrch je následně upraven mercerací způsobující nabobnátí vláken, kdy na průřezu dochází k zakulacení a vlákno se zkrátí až o jednu čtvrtinu. Díky tomuto postupu získá látka svoji pevnost, lesk a zároveň měkký a hebký povrch.

 

Saténové povlečení patří mezi luxusnější a zejména komfortnější druhy povlečení. Díky své skvělé termoizolaci je saténové povlečení vhodné jak pro teplé letní večery, tak i zimní studená rána. V létě vás tedy příjemně chladí a v zimě zahřeje. Saténové povlečení rovněž neklouže, proto se nemusíte bát, že budete celou noc odhalení.


Saténové povlečení je dnes k dispozici v nepřeberném množství barevných variant a motivů variant. Při výběru saténového povlečení je potřeba si dát pozor na levné varianty, které nebývají vyrobené ze saténu, ale polyesteru. Hlavní rozdíl polyesteru oproti saténu je časté žmolkování, oproti saténu také studí a trhá se.

 

Zpracování materiálů je zdlouhavé a náročné, proto je cena saténového povlečení mnohem vyšší oproti ostatním druhům materiálů. Na druhou stranu vydrží delší dobu a saténové povlečení žehlit.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code