Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení

V dnešní době existuje nepřeberné množství nejrůznějších textilních materiálů, které se používají k výrobě ložního prádla. Naše první zastavení bude u nejklasičtějšího materiálu, jaký si dokážete představit – bavlny. Bavlněné ložní prádlo se stále řadí mezi nejpoužívanější a nejoblíbenější.

Hlavními přednostmi tohoto materiálu je prodyšnost a příjemnost na dotyk. Díky své savosti je zároveň vhodný pro děti. Slovní spojení „měl se jako v bavlnce“ nám dává nápovědu k další přednosti, a to měkkosti. Kvalitní bavlněné povlečení se také vyznačuje pružností. Jako poslední, ale neméně důležitou výhodu je nutné zmínit cenu, která je v porovnání s ostatními materiály velmi přijatelná.

Bavlněné povlečení také ocení alergici, protože se jedná o antialergický materiál.

Oproti minulosti se už nemusíme spokojit jen s jedním druhem povlečení. Dnes můžeme na trhu najít mnohem pestřejší nabídku. I bavlněné povlečení má nejrůznější varianty a 100 % bavlna je už v současnosti standardem. Zpracování tohoto materiálu pak udává výslednou jemnost a měkkost. Hladce česaná bavlna je mnohem příjemnější než klasická bavlna. Mezi známku kvality patří samotná gramáž použitého materiálu, čím těžší je, tím kvalitnější jsme si pořídili povlečení.

Například bavlna de luxe, která je oproti klasickému bavlněnému povlečení mnohem jemnější. Zároveň má mnohem delší životnost a vyšší gramáž. Důvodem je speciální úprava bavlněných vláken, jež pomáhá udržet i barevnou stálost povlečení. Ložní prádlo z bavlny bez úpravy je na dotek o něco tvrdší a má větší sklon k muchlání – bude ho tedy nutno přežehlit. Po čase se také mohou dělat na povrchu žmolky a barva vybledne.

Při péči o ložní prádlo vždy dodržujte pokyny výrobce uvedené na lístečku ve vnější části textilu. Rozhodně nepoužívejte bělící prostředek, který může vlákna oslavit a omezit jejich životnost. Zároveň se snažte při praní oddělit ložní prádlo od ostatního oblečení. Povlečení by rovněž nemělo být spolu v pračce s háčky, přezkami apod.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code